Życzenia Wielkanocne
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności

Stypendia im. Świętego Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego są stypendiami o charakterze motywacyjnym, przyznawanymi uczniom szkół podstawowych klas IV-VIII za wysokie wyniki w nauce. Stypendium przyznawane jest raz w roku i wypłacane jednorazowo.
Stypendium może otrzymać uczeń klas IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej publicznej lub niepublicznej, mającej siedzibę na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.
Podstawowym kryterium uprawniającym do złożenia wniosku o przyznanie stypendium jest średnia ocen uzyskana w zakończonym roku szkolnym. Wysokość minimalnej średniej ocen wynosi: dla uczniów szkół podstawowych klas IV, V i VI – minimum 5,60, dla uczniów szkół podstawowych klas VII i VIII – minimum 5,40. Kwota przyznanego stypendium jest stała i wynosi 800 zł. Stypendia im. Świętego Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zostały utworzone w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski”, przyjętego uchwałą Nr XX/209/2025 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 26 listopada 2025 r. Program ma charakter wspierający i ma na celu tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi uzdolnień uczniów klas IV–VIII, wspieranie wysokich wyników w nauce, rozwijanie talentów i zainteresowań oraz promowanie pozytywnych postaw w środowisku szkolnym i lokalnym. Zasady przyznawania stypendium szczegółowo określa „Regulamin przyznawania Stypendium im. Świętego Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”, uchwalony w ramach ww. Programu, który stanowi podstawę funkcjonowania stypendium, przyjęty uchwałą Nr XX/210/2025 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 26 listopada 2025 r.


Lekcja WF oparta na ciągłym ruchu maksymalizują aktywność fizyczną, podnosząc tętno i eliminując nudę. Angażują wszystkich uczniów jednocześnie i kształtują wytrzymałość.
Warto urozmaicać zajęcia, stosując różne metody, aby utrzymać zainteresowanie uczniów aktywnością fizyczną.
W Szkole Podstawowej Edukator staramy się, by tak było na wszystkich lekcjach – nie tylko w klasach sportowych.

Marek Ewiak


Dane niezbędne do wyrobienia legitymacji szkolnej w formie plastikowej:
Skan zdjęcia jpg., rozdzielczość min. 300 DPI Zdjęcie ucznia w formacie jpg. (rozdzielczość min. 300 dpi), zdjęcie musi być gotowe do wklejenia (niedopuszczalny jest skan z niewyciętym zdjęciem tj., biała kartka ze zdjęciem w rogu!). Zdjęcie .jpg otrzymane bezpośrednio od fotografa na płycie lub wykonane samemu skanem, wytyczne jak wyżej.
Powyższe dane należy przesłać na adres email szkoły:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziękuję za cierpliwość i nieustanne wsparcie, za każde dobre słowa i poświęcony uczniom czas. Za wskazywanie właściwej drogi, serce i inspirację. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, życzę wiele radości i satysfakcji oraz tysięcy powodów do uśmiechu, a w życiu prywatnym samych szczęśliwości.
Wam życzę, byście zawsze trafiali na nauczycieli, którzy wskażą Wam drogę do samodzielnego myślenia, poświęcą czas i serce Waszemu wychowaniu i edukacji, a każda spędzona z nimi chwila będzie dla Was radosną przygodą wskazującą drogę ku lepszej przyszłości. Życzę Wam radości i wielu sukcesów.