Stypendia Św. Jana Pawła II

Stypendia im. Świętego Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego są stypendiami o charakterze motywacyjnym, przyznawanymi uczniom szkół podstawowych klas IV-VIII za wysokie wyniki w nauce. Stypendium przyznawane jest raz w roku i wypłacane jednorazowo.

Stypendium może otrzymać uczeń klas IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej publicznej lub niepublicznej, mającej siedzibę na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

Podstawowym kryterium uprawniającym do złożenia wniosku o przyznanie stypendium jest średnia ocen uzyskana w zakończonym roku szkolnym. Wysokość minimalnej średniej ocen wynosi: dla uczniów szkół podstawowych klas IV, V i VI – minimum 5,60, dla uczniów szkół podstawowych klas VII i VIII – minimum 5,40. Kwota przyznanego stypendium jest stała i wynosi 800 zł. Stypendia im. Świętego Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zostały utworzone w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski”, przyjętego uchwałą Nr XX/209/2025 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 26 listopada 2025 r. Program ma charakter wspierający i ma na celu tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi uzdolnień uczniów klas IV–VIII, wspieranie wysokich wyników w nauce, rozwijanie talentów i zainteresowań oraz promowanie pozytywnych postaw w środowisku szkolnym i lokalnym. Zasady przyznawania stypendium szczegółowo określa „Regulamin przyznawania Stypendium im. Świętego Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”, uchwalony w ramach ww. Programu, który stanowi podstawę funkcjonowania stypendium, przyjęty uchwałą Nr XX/210/2025 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 26 listopada 2025 r.

 

Dzień Otwartych Drzwi

 

Zapisy do szkolnego zespołu EDUART


 

Lekcje wychowania fizycznego oparte na ciągłym ruchu

Lekcja WF oparta na ciągłym ruchu maksymalizują aktywność fizyczną, podnosząc tętno i eliminując nudę. Angażują wszystkich uczniów jednocześnie i kształtują wytrzymałość.

Korzyści z ciągłego ruchu:

  • Wzrost wydolności: Poprawa kondycji krążeniowo-oddechowej.
  • Wszechstronny rozwój: Kształtowanie siły, gibkości i koordynacji.
  • Większe zaangażowanie: Brak przestojów eliminuje nudę i ogranicza dyscyplinarne problemy.
  • Integracja grupy: Wspólna zabawa i rywalizacja zwiększają motywację.

Warto urozmaicać zajęcia, stosując różne metody, aby utrzymać zainteresowanie uczniów aktywnością fizyczną.

W Szkole Podstawowej Edukator staramy się, by tak było na wszystkich lekcjach – nie tylko w klasach sportowych.

Uczeń

Office 365 - logowanie

Jadłospis

Na skróty przez szkołę...

Dzieci

Wybrane z Galerii



 

Licznik odwiedzin

3450033
Dzisiaj:
Wczoraj:
W tym tygodniu:
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu:
W poprzednim miesiącu:
Wszystkie dni:
216
557
1761
2982
4333
25658
3450033

Prognoza wejść na dziś:
456

6.05%
24.39%
3.71%
0.73%
0.16%
64.96%

14 gości
brak użytkowników

Twój IP: 18.97.14.87
  •  
     
     
  •  
     
     
  •  
  •  
  •  
Używamy plików cookies
Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.